autyzm - co to jest?

wtorek, 28 stycznia 2014

Wczoraj Dzióbek przyszedł do mnie w nocy i nie spał do rana. O 6:30 czekaliśmy aż zadzwoni budzik. Nie marudził, pięknie się ubrał, umył ząbki i pojechaliśmy do przedszkola. Dziś Mr Hyde. Bicie, wrzaski, wymuszanie. Nie możesz powiedzieć inaczej niż "Kuba". Każde "słoneczko", "kruszynka", wywołuje szał. Kilka razy oberwałam, bo nie wykonywałam poleceń (wredna matka nieugięta). Wstałam o 6:30, Dzióbka (chociaż tutaj mogę) budziłam od 7:15. Wyszliśmy o 8:45. I to bez jedzenia śniadania, bo to ma w przedszkolu, taki rytuał. Ba! I dziś mogę powiedzieć, że to całe ubieranie i wychodzenie to lajt. Kiedyś wolałam nie wyjść, niż się z nim szarpać.

Po przeczytaniu tego http://www.interwencja.polsat.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/News,6271/index.html#1333547 (kobieta z 4 autystycznych dzieci, której chcą je odebrać bo są "zdemoralizowane") Nie wiem, nie mam pojęcia skąd ta pani ma jeszcze siłę do walki. Podejrzewam, że właśnie ze swoich dzieci. Kuba potrafi strasznie dać mi w kość, ale wystarczy jeden uśmiech, jedno miłe zachowanie i już wiem po co jest ten cały trud. A tu nagle jakiś urzędas postanawia Ci tę siłę odebrać, zabrać to, dla czego jeszcze budzisz się rano. Tyle dzieci jest bitych, więzionych, gwałconych przez wyrodnych biologicznych katów. O tylu dzieciach słyszy się kiedy jest już za późno. A oni pastwią się nad kobietą, która tylko szuka pomocy. Moje dziecko wychodzi do przedszkola blisko 2 godziny! Co musi przechodzić ta kobieta z czwórką, nie mam pojęcia! Boże, widzisz to i nie grzmisz!?

Dziś jest 28 stycznia, dzień ostatniej rozprawy w sprawie odebrania dzieci. Módlmy się, bo tylko to pozostało.

czwartek, 06 czerwca 2013

Znacie to nazwisko? Jeśli nie, to zachęcam do poznania :) Znajdziecie go na fejsie tu http://m.facebook.com/magne.skaden?v=info&__user=100001428497684

Jest też o nim film pt. "The Miracle" (polski tytuł Uwięziony Mózg). Film był emitowany ostatnio na Planete. Można go też znaleźć w internecie. 

Skaden to dorosły już mężczyzna, który całe dzieciństwo spędził uwięziony po drugiej stronie świadomości. Obejrzyjcie film, który bardzo Wami poruszy, ale z pewnością da NADZIEJĘ. Przypadek Donny Williams to przy tym Pikuś. Chłopak nie mówił, nie poruszał się, nie patrzył... i nagle okazało się, że umie pisać! To już drugi taki głośny przypadek. Zobaczcie ile można zdziałać terapią. Nie zamykajmy się na możliwości. Próbujmy różnych metod i wyciągajmy z nich to, co pomaga. Skaden dokonał niemożliwego. Napisał nawet książkę o swoim życiu po drugiej stronie. To dowód, że NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO. 

Nie zrażajcie się brakiem efektów. Nie obwiniajcie się za bezsilność. Na wszystko potrzebny jest czas. Czasem trzeba go mniej, czasem więcej. Nie wszystko zależy od nas. Skaden to dowód, że nie warto się załamywać i porzucać nadziei.

A teraz marsz obejrzeć film i włączyć pozytywne myślenie :)

niedziela, 17 marca 2013

Polecam do obejrzenia film, który będzie nadawany 26 marca 2013 w programie TVP2 o 22:50. Film nosi tytuł Autyzm - miłość ponad wszystko. Można go też obejrzeć tu http://video.anyfiles.pl/Trudna+miłość.Autyzm/Ludzie/video/47433

Proszę umieśćcie ten link na swoich blogach. Niech jak najwięcej ludzi go zobaczy. Tylko tak coś zmienimy.

Tagi