Blog > Komentarze do wpisu

Klocki dla opornych

Miałam Wam pokazać pierwsze klocki, które sprowokowały Kubusia do konstruowania. Miał wcześniej kilka rodzajów klocków, ale nigdy nie widział potrzeby w ich budowaniu. Zawsze układaliśmy je razem ćwicząc rozumienie poleceń, znajomość kolorów i zabawę naprzemienną. Jedyną budowlą, która motywowała do działania było takie wysokie coś, co na górze miało ruchome części, którymi się kręciło.


Teraz trafiłam na takie oto klocki firmy Quercetti i to był strzał w 10. Budujemy z nich rozmaite konstrukcje od kosiarki do dywanu, który robi za trawę, przez restaurację dla owieczek, po wesołe miasteczko dla żab. Kuba bawi się sam, zaprasza do zabawy, dzieli się, przebudowuje, używa samych wiatraczków w zabawach na niby, dołącza inne przedmioty, rozwija wyobraźnię. Jeśli Wasz maluch lubi wiatraczki i wszystko, co się kręci, te klocki to prezent wszechczasów. Świetnie można wykorzystać je też do wczesnej terapii małych dzieci jako nagrody. Widziałam je w wielu gabinetach terapii dzieci autystycznych. Oto klocki Georello Gears:

 

A to pionier konstrukcji klockowej :)

I klocki Georello Tech, które byłyby spełnieniem jego marzeń:

Chciałabym też uzupełnić je kiedyś o te Migoga Marble Run

Firma Quercetti, jak wcześniej polecana przeze mnie Akademia Czuczu, dostaje ode mnie 5 gwiazdek. Klocki są z bardzo dobrego tworzywa, nie drapią, nie łamią się, a zestawy można łączyć tworząc imponujące dzieła.

niedziela, 14 lipca 2013, overloaded

Polecane wpisy

Komentarze
2013/07/15 08:26:45
Bardzo zachęcająco to wygląda. A nie wiesz przypadkiem gdzie, oprócz internetu można to dostać? W jakiejś sieci sklepów?
-
2013/07/15 10:20:07
Wiesz co Krzysiu firmę Quercetti widziałam w Smyku, ale pewnie za smerfastyczną cenę by były. Ja kupiłam na allegro u Manfi.
-
2013/07/15 11:43:14
Bardzo fajne klocki szczególnie dla takich maluszków, które wciąż czymś kręcą... :)